Třífázové hybridní střídače s výkonem až 10kW disponují plně asymetrickým výstupním výkonem a umožňují akumulaci elektrické energie do vysokonapěťové lithiové baterie Pylontech, Risen nebo BYD. Střídač má integrovanou funkci záložního zdroje.
Výrobce poskytuje na hybridní měniče GoodWe 5 let záruku s možností bezplatného monitoringu a komunikací RS485 a Wifi.
Nová vylepšená řada GoodWE ET plus, nabízí nové funkce a integrované vybavení střídače. Zejména se jedná o integrovanou přepěťovou ochranu třídy II, možnost řízení pomocí signálu HDO, integrovaný spínací bezpotenciálné kontakt (SG Ready) a další vylepšené funkce oproti staré ET verzi
Systémy fotovoltaických elektráren nabízíme jako kompletní sestavy včetně instalace, vyřízení potřebné administrace a zažádání o dotační titul.
Uvedené systémy zahrnují odbornou instalaci systému, zprovoznění a nastavení včetně zaškolení obsluhy. Taktéž je zahrnuta kompletní administrativa včetně žádosti o připojení u místního distributora, vypracování projektové dokumentace, revizní správy a hlavně čerpání dotace NZÚ.
Dotace NZÚ C.3. 165 000,- Kč
Cena systému 360 000,- Kč
Cena systému po odečtení
dotace 195 000,- Kč
Dotace NZÚ C.3. 205 000,- Kč
Cena systému 410 000,- Kč
Cena systému po odečtení
dotace 205 000,- Kč
Dotace NZÚ C.3. 205 000,- Kč
Cena systému 475 000,- Kč
Cena systému po odečtení
dotace 270 000,- Kč
Založeno na technologii LiFePo4, plně kompatibilní s měniči GoodWe, integrovaný battery management systém s balancováním jednotlivých článků BMS.
Jednotlivý battery pack má uloženou kapacitu 2,4 kWh a není třeba ho kvůli propojení komunikace uchovávat ve speciálním kontejneru jako BYD – typicky až do 4,8 kWh. Doporučený nabíjecí proud na 1 baterii je 25 A.
HESS akumulátor společnosti PylonTech
Má dlouhou životnost, moderní design, jednoduchou instalaci a kompaktní provedení.
Jeho konstrukce umožňuje volbu kapacity, přičemž akumulátory se mohou skládat na sebe a dále rozšiřovat celkovou kapacitu.
Fotovoltaické panely nepotřebují pro výrobu energie přímý sluneční svit. Fotovoltaika dokáže pracovat se sníženou výrobou i při zatažené obloze nebo při částečném zasněžení. Předpokládá se ale, že během zimy budete potřebnou elektrickou energii dobírat z distribuční sítě
Při polojasnu klesá výkon přibližně na 35 %, při zatažené obloze na 10 % udávaného maximálního výkonu. Běžné nominální napětí panelů je 12, nebo 24 V, méně často 48 V.
Životnost panelů je u většiny výrobců udávána na 25 let se zárukou, že účinnost po 10 letech neklesne pod 90 % a po 25 letech pod 80 %.
Jedním z typů konstrukcí pro panely je systémové řešení pro střešní aplikace. Může se jednat o šikmé nebo ploché střechy rodinných domů či jiných větších objektů. Hlavní obrovskou výhodou tohoto systému je jednoduchost a rychlost montáže. Právě rychlost práce na střeše a minimální zásahy do střešní krytiny jsou velkým plusem pro montážní firmu i konečného zákazníka.
Důležitou hlediskem je životnost konstrukce ve venkovním prostředí. Samozřejmě je třeba se v této oblasti zaměřit na použité materiály. Hlavní nosný systémový profil je z hliníku, stejně tak i příchytky panelů, protože většina dnes vyráběných fotovoltaických panelů má hliníkový ochranný rám. Příslušenství, jako jsou různé střešní háky či spojovací materiál, jsou z nerezu. Konstrukce by tak rozhodně měla převýšit životnost panelů (25 – 30 let).
Prostřednictvím webového portálu GoodWe mohou majitelé fotovoltaických systémů sledovat výrobu energie a stav systému. Displej dokáže vyvolat a vizualizovat data z portálu GoodWe.
Pro použití displeje k vizualizaci energetických dat je na místě vyžadováno pouze internetové připojení. Systém je tak kompatibilní s jakýmkoli fotovoltaickým systémem se střídači GoodWe, jediným požadavkem je připojení k internetu přes LAN nebo WLAN ( Wifi ), to má tu výhodu, že nepotřebujete žádnou přímou kabeláž mezi GoodWe Monitoringem a displejem konečného zařízení . To Vám dává maximální flexibilitu při výběru libovolného místa pro instalaci .
Možnosti zobrazení
Komunikace
V noci fotovoltaické panely nevyrábí. Pokud se baterie přes den nadbytečnou energií nabyla, je možné tuto energii využívat v domácnosti až do vybití baterie. Poté je odběr automaticky přepnut na veřejnou síť.