Jednofázové fotovoltaické elektrárny GoodWee 

s akumulací do baterie



Jednofázové hybridní střídače s výkonem do 5kW nabízení až 2 nezávislé MPPT vstupy a umožňuje akumulaci elektrické energie do lithiové baterie o napětí 48V. Střídač má integrovanou funkci záložního zdroje. Výrobce poskytuje na hybridní měniče GoodWe 5 let záruku s možností bezplatného monitoringu a komunikací RS485 a Wifi.


Nabídka hybridních FVE GoodWe


Rozsah dodávky:

  Systémy fotovoltaických elektráren nabízíme jako kompletní sestavy včetně instalace, vyřízení potřebné administrace a zažádání o dotační titul.

  Uvedené systémy zahrnují odbornou instalaci systému, zprovoznění a nastavení včetně zaškolení obsluhy. Taktéž je zahrnuta kompletní administrativa včetně žádosti o připojení u místního distributora, vypracování projektové dokumentace, revizní správy a hlavně čerpání dotace NZÚ.

GOODWE BATTERY 1Fáz

 2,7 kWp - 3,60kWh 

Spotřeba do 4 MWh / rok?
  • 6x Solární panel Canadian Solar 455Wp
  • Střešní konstrukce 
  • Hybridní měnič GW3648 ES s UPS
  • 1x Lithiová PylonTech 3,6kWh (US3000)
  • DC, AC rozvaděč (jištění a ochrany)
  • Set připojovacích kabelů a konektorů
  • Instalace a zprovoznění systému
  • Doprava do 100km
Dotace NZÚ C.3. 85 000,- Kč

Cena systému 205 000,- Kč


Cena systému po odečtení dotace     120 000,- Kč

GOODWE BATTERY 1 Fáz
5 kWp - 9,60kWh 
Spotřeba do 7 MWh / rok?

  • 11 x Solární panel Canadian Solar 455Wp
  • Střešní konstrukce 
  • Hybridní měnič GW3648 ES s UPS
  • 4 x Lithiová PylonTech 2,4kWh (US2000)
  • DC, AC rozvaděč (jištění a ochrany)
  • Set připojovacích kabelů a konektorů
  • Instalace a zprovoznění systému
  • Doprava do 100km 

Dotace NZÚ C.3. 115 000,- Kč

Cena systému 255 000,- Kč


Cena systému po odečtení dotace             140 000,- Kč

  Uvedené cenové nabídky obsahuje veškeré položky a instanční práce pro kompletní, úspěšnou realizaci a zprovoznění FVE. Při ideálních podmínkách v místě instalace rodinného domu mohou být uvedené ceny finální. Nejčastěji řešené bývá správný stav elektroměrového rozvaděče, který je nezbytně nutné upravit dle aktuálních norem lokálního distributora, dále typ střechy a její krytiny apod. Vzorové nabídky neobsahují stavební ani výkopové práce a je nutné každý rodinný dům posoudit individuálně.
  Finální cenovou nabídku je možné vypracovat po osobní návštěvě našeho obchodního zástupce.

Solární hybridní měnič: GoodWee GW 3648-EM

 Světoznámá značka GoodWe je garancí maximální spolehlivosti, nadstandardních řešení a příjemného poměru kvalita/cena.

  Tento měnič je odolný vůči výpadku distribuční sítě a poskytuje tedy dokonalou zálohu pro rodinný dům. Přechod do záložního režimu se děje v rámci milisekund. Jedná se tedy o UPS (Uninterupted Power Supply).

  1 fázový hybridní měnič GoodWe 2xMPPT nabízí 2 samostatné výstupy. Na první výstup se připojí fáze rodinného domu a na druhý výstup se připojují spotřebiče, které mají fungovat i v případě výpadku distribuční sítě.

  • Krytí: IP65
  • Záruka: 5 let

Bateriové úložiště: PylonTech US2000B 4,8 kWh

  Založeno na technologii LiFePo4, plně kompatibilní s měniči GoodWe, integrovaný battery management systém s balancováním jednotlivých článků BMS.

  Jednotlivý battery pack má uloženou kapacitu 2,4 kWh a není třeba ho kvůli propojení komunikace uchovávat ve speciálním kontejneru jako BYD – typicky až do 4,8 kWh. Doporučený nabíjecí proud na 1 baterii je 25 A.

HESS akumulátor společnosti PylonTech

. Má dlouhou životnost, moderní design, jednoduchou instalaci a kompaktní provedení.

Jeho konstrukce umožňuje volbu kapacity, přičemž akumulátory se mohou skládat na sebe a dále rozšiřovat celkovou kapacitu.

  • Jmenovité napětí: 48 V
  • Záruka: 10 let na baterie
  • Hmotnost: 50 kg

Fotovoltaické panely


  Fotovoltaické panely nepotřebují pro výrobu energie přímý sluneční svit. Fotovoltaika dokáže pracovat se sníženou výrobou i při zatažené obloze nebo při částečném zasněžení.   Předpokládá se ale, že během zimy budete potřebnou elektrickou energii dobírat z distribuční sítě. Při polojasnu klesá výkon přibližně na 35 %, při zatažené obloze na 10 % udávaného maximálního výkonu.  Běžné nominální napětí panelů je 12, nebo 24 V, méně často 48 V. 
  Životnost panelů je u většiny výrobců udávána na 25 let se zárukou, že účinnost po 10 letech neklesne pod 90 % a po 25 letech pod 80 %.
Záruka:
  •        15 let na mechanické části FVE panelů
  •        25 let na výkon FVE panelů



Nosná konstrukce

  Jsou nedílnou součástí každé solární elektrárny. Slouží k připevnění fotovoltaických panelů a někdy i střídačů. Již při návrhu samotného projektu solární elektrárny je nutné vzít v úvahu nejen statiku budovy (střechy), ale také skutečnost, že musí být zajištěn maximální osvit solárních panelů. K instalaci panelů, z nichž každý váží zhruba 20 kg, je potřeba osvědčený systém bezpečného ukotvení.
  Správný výběr konstrukce je nedílnou součástí každého fotovoltaického systému. Konstrukce musí být efektivní a použitelná pro většinu střešních konstrukcí, tak aby ji nepoškodila hlavně vzhledem k vnějším vlivům (déšť, mráz, voda, atd.). Jednoduchá montáž je samozřejmostí.

  Jedním z typů konstrukcí pro panely je systémové řešení pro střešní aplikace. Může se jednat o šikmé nebo ploché střechy rodinných domů či jiných větších objektů. Hlavní obrovskou výhodou tohoto systému je jednoduchost a rychlost montáže. Právě rychlost práce na střeše a minimální zásahy do střešní krytiny jsou velkým plusem pro montážní firmu i konečného zákazníka.

  Důležitou hlediskem je životnost konstrukce ve venkovním prostředí. Samozřejmě je třeba se v této oblasti zaměřit na použité materiály. Hlavní nosný systémový profil je z hliníku, stejně tak i příchytky panelů, protože většina dnes vyráběných fotovoltaických panelů má hliníkový ochranný rám. Příslušenství, jako jsou různé střešní háky či spojovací materiál, jsou z nerezu. Konstrukce by tak rozhodně měla převýšit životnost panelů (25 – 30 let).




Monitoring GoodWee SEMS


  Prostřednictvím webového portálu GoodWe mohou majitelé fotovoltaických systémů sledovat výrobu energie a stav systému. Displej dokáže vyvolat a vizualizovat data z portálu GoodWe.

  Pro použití displeje k vizualizaci energetických dat je na místě vyžadováno pouze internetové připojení. Systém je tak kompatibilní s jakýmkoli fotovoltaickým systémem se střídači GoodWe, jediným požadavkem je připojení k internetu přes LAN nebo WLAN ( Wifi ), to má tu výhodu, že nepotřebujete žádnou přímou kabeláž mezi GoodWe Monitoringem a displejem konečného zařízení .                                   To Vám dává maximální flexibilitu při výběru libovolného místa pro instalaci .



Komunikace

  1. Fotovoltaický systém vyrábí stejnosměrný proud.
  2. Invertor GoodWe přeměňuje sluneční energii na střídavý proud.
  3. Získané informace jsou přenášeny přímo ze střídačů GoodWe na monitorovací portál GoodWe na internetu.
  4. Po vytvoření online účtu webový server přistoupí k datům na monitorovacím portálu GoodWe a vygeneruje prezentaci, kterou můžete individuálně nakonfigurovat prostřednictvím webového prohlížeče.
  5. Přes displej přistupujete k datům webového serveru přes internet a zobrazuje data v prezentaci jako vizuálně přitažlivý způsob.   K tomu potřebuje displej pouze načíst data přes internet přes port 80.

Možnosti zobrazení

  • Obecné informace o fotovoltaickém systému
  • Aktuální výkon závodu (využití kapacity závodu)
  • Vizualizace energetického výnosu
    (denní, měsíční, roční a celkový výnos)
  • Spotřeba energie / vnitřní spotřeba (volitelné)
  • Vyhýbání se CO2
  • Předpověď počasí
  • Východ a západ slunce
  • Vlastní informace nebo reklamní obsah (texty a obrázky)
  • Dashboard – Všechny informace na první pohled
  • Volitelné: vítání návštěvníka, videa, soubory PDF atd.
  • 1. Denní režim

      V průběhu dne je vyráběna elektrická energie fotovoltaickými panely a touto energií je napájena domácnost. Pokud je vyšší výroba než spotřeba domácnosti, tak nadbytečná energie je následně akumulována do baterie případně je použita na ohřev teplé vody v bojleru.

    2. Noční režim

      V noci fotovoltaické panely nevyrábí. Pokud se baterie přes den nadbytečnou energií nabyla, je možné tuto energii využívat v domácnosti až do vybití baterie. Poté je odběr automaticky přepnut na veřejnou síť.

    3. Blackout režim

      Pokud je výpadek veřejné distribuční sítě, systém automaticky přepne na záložní režim a používá energii uloženou v baterii. Na záložní výstup jsou připojené vybrané spotřebiče typu: osvětlení, lednice, oběhová čerpadla, IT technologie atd.