Pozor na hnízdící ptáky

Pokud se setkáte s tímto problémem, možná budete chtít zvážit instalaci systému drátěného pletiva po obvodu solárních panelů, abyste zabránili přístupu holubů a jiných hnízdících ptáků, ochránili instalaci a zajistili, že nebude ovlivněn výnos vašeho systému .

Hnízdí pod vaší instalací solárního panelu nebo v její blízkosti ptáci?

Holubi hnízdící pod solárními panely jsou v celostátním měřítku značným problémem. Nezbytná mezera mezi vašimi solárními panely a střechou vytvořila dokonalé, bezpečné, teplé a chráněné hnízdiště pro ptáky, a zejména holuby, přesně tam, kde to chtějí – pěkně a vysoko. Holubi potřebují při hnízdění kryt nad hlavou a na rozdíl od většiny ptáků hnízdí po celý rok. 
Solární panely prostě milují.

V průběhu času může aktivita ptáků zaznamenat značné nahromadění korozivních holubů na panelech a pod nimi a ve žlabech a na terasách pod nimi. Znečištění holubů je ošklivá věc. Je přenašečem některých velmi nepříjemných patogenů a bakterií, které mohou způsobit velmi vážná onemocnění.

Toto je běžný problém, který vám může způsobit řadu problémů. Hnízdící ptáci mohou ukládat svůj trus a nečistoty/nečistoty na povrch panelů, což snižuje celkový výkon panelu a výnos systému. Mohou také zasahovat do systémové kabeláže a také způsobit ucpání okapů a odvodňovacího systému střechy, protože se v průběhu času mohou nahromadit materiály z hnízda, peří a zbytky potravy. Jsme tu, abychom vám pomohli s ochranou solárních ptáků a čištěním solárních panelů.