Čištění solárních panelů

Technologie solární energie je sofistikovaná. Myšlenka, že solární energie je vhodná technologie, je nesprávná; nejen, že některé problémy nejsou okamžitě patrné, můžete zjistit, že některé problémy se zhoršují, čím déle zůstávají.

Většina pojišťoven bude trvat na tom, aby vaše solární pole alespoň jednou ročně zkontroloval vhodně kvalifikovaný technik, aby se zachovalo pojistné krytí.

Udržujte své solární panely v čistotě pro nejlepší výkon

Ptačí trus

Solární panely fungují tak, že absorbují sluneční světlo prostřednictvím fotovoltaických článků a přeměňují fotony na elektřinu. Čím více slunečního světla buňky absorbují, tím více energie vaše panely generují.   Nahromadění prachu, nečistot a ptačího nepořádku bude znamenat, že systémové panely nebudou fungovat podle svého optimálního potenciálu.

Bez každoroční preventivní údržby nebo monitorování ztratí Váš systém účinnost a zvýší se riziko výskytu nebezpečí. Navíc se sníží množství peněz, které získáte z vašeho vstupního tarifu – přicházíte o peníze!

Jemně špinavé

Vzhledem k tomu, že solární panely jsou obvykle instalovány na střechách domů, trpí také běžnými atmosférickými nečistotami, jako jsou výfukové plyny, míza ze stromů, mech a trusoví ptáci. V důsledku toho jsou solární články méně účinné, což v konečném důsledku snižuje výkon elektřiny. Čištění solárních článků je proto důležité, aby tyto solární články fungovaly a byly profesionálně vyčištěny.
Mnoho systémů má nižší výkon o více než 30 %, jednoduše kvůli spáleným spojům, vadným měničům nebo špinavým panelům, ptačímu trusu. Čisté solární panely jsou důležité pro udržení vašeho systému ve špičkové formě.

Hrubá špína

S naší prémiovou službou čištění solárních panelů ručně myjeme vaše solární panely a zajišťujeme, že odstraníme veškeré nečistoty, řasy a lišejníky bez použití abrazivního drhnutí, které by mohlo poškodit sklo na panelech. Vyčistěte své solární zařízení znamená ušetříte více peněz a vyrobíte více elektřiny.


Pamatujte, že úkolem vašeho solárního panelu na vaší střeše je přeměnit světlo na elektřinu – proto čím jsou čistší vaše solární panely, tím lépe budou fungovat.